Sławomir Bubicz W służbie jogi
Po powrocie z Indii w 1984 r. Sławomir Bubicz rozpoczął swoją służbę w Polsce, szarym kraju pozostającym pod panowaniem reżimu komunistycznego. Przekazywał rodakom metodę rozwoju osobistego, wolności wewnętrznej, zdrowia i szczęścia.
Początkowo prowadził kursy w swoim rodzinnym Lublinie, potem we Wrocławiu, ucząc w domach kultury, klubach studenckich i na salach gimnastycznych. W latach 1984-87 zorganizował kilkanaście kursów w różnych miastach Polski, które poprowadziła zaproszona przez niego włoska nauczycielka jogi Gabriella Giubilaro.
Jego praca nabrała tempa z chwilą osiedlenia się w Warszawie i uzyskania przez Instytut Jogi statusu prawnego w 1991 r. (dawna nazwa Akademia Hatha-Jogi). W zajęciach brały udział setki ludzi miesięcznie. Spośród nich wybrał i wyszkolił wielu asystentów i nauczycieli.
Pozwoliło to na poszerzenie kręgu osób ćwiczących w Warszawie oraz dotarcie z jogą Iyengara do innych miast. W sumie kilkadziesiąt miesięcy poświęcił na wnikliwe tłumaczenie podręczników Mistrza, w których zawarte jest mnóstwo specjalistycznej wiedzy.
Prowadząc sesje w wynajętych salach, marzył o stworzeniu funkcjonalnego ośrodka, w którym praktyka jogi odbywałaby się w jak najlepszych warunkach. W 1999 r. przeniósł Akademię do ośrodka przy ul Wałowej 3, a od marca 2017 r. zajęcia odbywają się w Instytucie Jogi przy ul. Świętokrzyskiej 31/33A.
Teraz, gdy joga stała się powszechnie znana, troszczy się o to, aby była nauczana na jak najwyższym poziomie.